Друк
04.09.2014

Внаслідок бойових дій на сході України залізнична інфраструктура зазнала пошкоджень на суму майже 900 млн грн.

За попередніми підрахунками, на відновлення об’єктів залізничної інфраструктури, що були пошкоджені у наслідок бойових дій на сході країни, необхідно витратити близько 900 млн грн. Найбільше коштів потрібно на відновлення колій - 333,6 млн. грн та на ремонт контактної мережі та приладів електропостачання – 334,1 млн грн.

Також внаслідок бойових дій постраждали вокзали, станції, мости, пішохідні переходи, шляхопроводи, пасажирські та вантажні вагони, тепловози, службові будівлі та техніка, тощо. Деякі об’єкти залізничної інфраструктури досі залишаються недослідженими, оскільки через бойові дії доступ до них обмежений.

На звільнених від бойовиків територіях залізничники власними силами відбудовують колії по тимчасовим схемам, що дозволяють розпочати рух поїздів з обмеженнями швидкостей. Станом на початок вересня близько сто дев’яносто пошкоджених об’єктів Донецької, Південної та Придніпровської залізниць залишаються зруйнованими, інші – відбудовано силами залізниць. Зокрема, залізничники  відновили 8 з 17 пошкоджених інженерних споруд  (мостів, пішохідних переходів, шляхопроводів тощо).

Загалом на відновлення залізничної інфраструктури Укрзалізниця вже витратила більше 36 млн. грн. власних коштів.

Нагадаємо, що через бойові дії на сході України пошкоджена база для ремонту та експлуатації залізничної техніки.