Друк
01.09.2014

На Донецькій залізниці згоріли 5 пасажирських вагонів та пошкоджено 4 локомотиви і відбудовний поїзд

Вчора, 31 серпня, через бойові дії на станціях Іловайськ, Авдіївка, Донецьк та Донецьк-Північний, зруйновано залізничну інфраструктуру, службові будівлі та техніку, необхідну для експлуатації та ремонтних робіт. Ніхто із залізничників не постраждав. Про це повідомили в головному управлінні безпеки руху. Генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк дав вказівку терміново відновлювати інфраструктуру галузі.

На звільнених від бойовиків територіях залізничники власними силами відбудовують колії по тимчасовим схемам, що дозволяють розпочати рух поїздів з обмеженнями швидкостей. Про капітальний ремонт та відбудову колій та мостів, що коштуватиме в рази більше, говорити поки що рано.

Вчора, на станції Іловайськ артобстрілом пошкоджено відбудовний поїзд, необхідний для відновлювальних робіт, вкладання колій та підняття вагонів. Внаслідок прямого влучення,  повністю спалений вагон для перевезення кранових бригад та такелажний вагон крану ЕДК-1000, разом з обладнанням та з електростанцією. А також пошкоджено кран ЕДК-500/1. Окрім того, на місці дислокації поїзда, по станції Іловайськ, підірвано колію та зруйновано, через пряме влучення, гараж відновного поїзда. Там же, по станції Іловайськ, терористи викрали автомобіль для розвозки колійних бригад.

По станції Авдіївка, через влучення снаряду, пошкоджено третю та четверту колії і контактну мережу. Наразі, рух поїздів обмежено до станції Очеретине.

По станції Донецьк-Північний, через артобстріл, згоріли п’ять пасажирських вагонів та пошкоджені чотири тепловози. Внаслідок пожежі та прямого влучення, з пробоєм  двох несущих стін, зруйновано будинок відпочинку локомотивних бригад: пошкоджено другий поверх та 50% покрівлі. Постраждалих немає.

Структурні підрозділи Донецької залізниці постійно, у тому числі і під час бойових дій, працюють там, де це можливо, де неможливо – виконують контроль. Проблема в тому, що, до деяких об'єктів не підступитися, не має можливості проводити ремонтні роботи – це небезпечно.

Всього, за оперативними даними, в результаті бойових дій нараховується близько 400 несанкціонованих втручань в інфраструктуру залізничного транспорту. Близько сто дев’яносто пошкоджених об’єктів Донецької, Південної та Придніпровської залізниць залишаються зруйнованими, інші – відбудовано силами залізниць. Зокрема, залізничники  відновили 8 з 17 пошкоджених інженерних споруд  (мостів, пішохідних переходів, шляхопроводів тощо). Крім того, в зоні АТО було пошкоджено загалом 3,9 км залізничних колій частина з них (1,6 км) – вже відновлено.

Частково зруйновано станції Доломит, ім.Кашпарова, Микитівка, ім.Кожушко, Торез, Булавин, Дебальцеве, Луганськ, Дебальцеве, Авдіївка, Іловайськ.

Постраждали також залізничні пасажирські вокзали станцій Слов’янськ, Красний Лиман, Рубіжне, Переїзна, Ясинувата, Донецьк, Донецьк-Північний – повний перелік вокзалів, станцій та обсяг пошкоджень до завершення бойових дій визначити неможливо.

За мінімальними підрахунками на відновлення пошкодженого господарства потрібно 400 млн грн, з них 200 млн грн – коштуватиме ремонт контактної мережі та приладів електропостачання та 90 млн грн – відбудова залізничних мостів та інших інженерних споруд.