Друк
16.07.2014

Залізничники відновили 40 об’єктів, пошкоджених унаслідок бойових дій, на суму 3,14 млн грн.

П’ятнадцятого липня відбулося засідання робочої група з відновлення інфраструктури, створеної за наказом генерального директора Укрзалізниці Бориса Остапюка. На засіданні керівництво галузі повідомило, що станом на 15 липня вже відновлено 40 об’єктів колійного господарства, або 450 метрів колії, зруйнованих під час бойових дій на Сході України, на суму 3,14 млн грн. А загалом потрібно відремонтувати 52 об’єкта або 1700 м колії Донецької, Придніпровської та Південної залізниць.

Фахівці Укрзалізниці визначили орієнтовний обсяг коштів, необхідних для відбудови пошкоджених об’єктів, розглянули хід виконання робіт та намітили план першочергових заходів по окремих господарствах. За оперативною інформацією, збитки залізниць від терористичних актів по основних господарствах галузі складають 291,6 млн грн. При цьому на даний час ще не всі об’єкти обстежені через обмежений доступ до них.

За даними головного управління колійного господарства, вже відбудовано дві штучні споруди з восьми пошкоджених. Так, відновлено рух поїздів зі швидкістю до 40 км/год за тимчасовою схемою по залізничному мосту перегону Кондрашівська – Старобельськ. На мосту перегону Слов’янськ – Шпичкине відновлено рух поїздів за тимчасовою схемою зі швидкістю до 25 км/год.

Крім цього, залізничникам доводиться відновлювати складну систему залізничної автоматики та зв’язку. Зокрема, роботи тривають на перегонах Слов'янськ – Шпичкине, Ямпіль – Красний Лиман, Кожушко – Електрична.

По господарству електрифікації та електропостачання постраждали понад 30 км контактної мережі, станом на 15 липня частково відбудовано 2,35 км контактної мережі. Пошкоджені також дві тягові підстанції, два силових трансформатора, десять комплектних трансформаторних підстанцій та сорок  трансформаторів. Для повного відновлення цих пристроїв потрібно фінансування в обсязі 4 млн грн.

Раніше повідомлялося, що залізничники відновлюватимуть лікарню та станцію в Красному Лимані, що постраждали під час бойових дій. На відбудову потрібно знайти кошти на суму 202 млн грн.

Раніше повідомлялося, що відбудовчі роботи на залізниці тривають постійно, проте деякі мости, шляхопроводи, ділянки колії, прилади електропостачання та зв’язку поки що  залишаються зруйнованими, а рух поїздів на них закритий. Доступ на зазначені об’єкти обмежений через бойові дії, тож ремонтні роботи на них не проводяться або здійснюються частково.