Друк
02.07.2016

З початку року Укрзалізниця підготувала до перевезення зерна нового врожаю майже 14 тис. зерновозів

До перевезень зерна нового врожаю Укрзалізниця відремонтувала деповським ремонтом в умовах власних депо та на вагоноремонтних заводах майже 2,6 тис. вагонів зерновозів інвентарного парку, 47 вагонів було відновлено капітальним ремонтом. Окрім вагонів інвентарного парку залізничники відремонтували понад 800 приватних вагонів – власності інших підприємств.

ПАТ «Укрзалізниця» є власником і оператором найбільшого в Україні парку зерновозів, який складає 11,65 тис. вагонів. Приватним українським компаніям належить ще 2,5 тис. зерновозів. Наявного парку зерновозів Укрзалізниці цілком достатньо для того, щоб перевезти 40 млн тонн зернових щороку й забезпечити всі потреби з перевезень зернових.

Єдиною проблемою, що створює дефіцит рухомого складу, є відсутність плану навантаження від зернотрейдерів. Так, із року в рік повторюються складнощі з плануванням експорту: практично немає заявок на початок місяця, та надмірна їх кількість у другій половині, крім того, спостерігається неритмічність навантаження у вихідні та святкові дні.

Раніше повідомлялося, що з січня по червень 2016 року ПАТ «Укрзалізниця» навантажила 12,5 млн тонн зернових вантажів.