Друк
02.04.2009

У санаторії ім. М. Гоголя відкрито бюст видатного письменника

З нагоди 200-річчя з дня народження видатного письменника 1 квітня в санаторії ім. М. Гоголя (м. Миргород) з ініціативи та підтримки Південної залізниці було відкрито бюст Миколи Гоголя.

Витвір заслуженого скульптора України Миколи Цися відтепер стоїть на головній алеї санаторію, перед входом до головного корпусу.

В урочистостях узяли участь заступник міністра культури України Ольга Бенч, перший заступник начальника Південної залізниці Віктор Кузьменко, керівництво міста та Миргородського району.

«Південна залізниця завжди підтримувала і буде підтримувати культурне надбання країни, — зазначив у своєму виступі Віктор Олексійович. — Минулого року ми відкрили реконструйований вокзал на станції Чугуїв. І реконструкція цієї будівлі була проведена з урахуванням місцевої історії: у залі очікування зроблено своєрідну експозиції з копій картин видатного українського художника Іллі Рєпіна. Ми постійно допомагаємо літературно-меморіальному музею Григорія Сковороди, який минулого року отримав статус національного».

Також на території санаторію була представлена виставка декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва, де всі бажаючі могли оглянути роботи залізничників.

Святкування дня народження видатного земляка тривало майже весь день. Відпочиваючих та гостей санаторію розважали концертами творчі колективи Південної залізниці.