Друк
26.08.2021

Регіональній філії «Південна залізниця» компенсовано лише 18 % витрат за перевезення пасажирів пільгових категорій

За 7 місяців 2021 року регіональною філією «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезено 2 млн 876 тис. пасажирів пільгових категорій на суму 51 млн 181,4 тис. грн. Місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові лише 18 % від суми наданих з початку року послуг.

 

Так, за 7 місяців з місцевих бюджетів надійшло 9 млн 295,5 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (з урахуванням погашення заборгованості за минулі роки), у тому числі:

— по Харківській області — 3563,3 тис. грн;

— по Чернігівській області — 2137,6 тис. грн;

— по Полтавській області — 1779,6 тис. грн;

— по Сумській області — 1648,4 тис. грн;

— по Кіровоградській області — 154,1 тис. грн;

— по Луганській області — 8,4 тис. грн;

— по Донецькій області — 4,1 тис. грн.

Регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» закликає держадміністрації у регіонах свого обслуговування до взаємовигідних партнерських відносин, які гарантують стабільні пасажирські перевезення в приміському сполученні. Залізничники вкотре наголошують на необхідності укладати та сумлінно виконувати двосторонні договори на приміські пасажирські перевезення за соціальними тарифами, закладати у місцеві бюджети кошти, які б повною мірою компенсували регіональній філії її фактичні витрати на перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні.