Друк
04.12.2020

За кошти, недокомпенсовані держадміністраціями за приміські перевезення пільговиків у 2019-2020 роках, Придніпровська залізниця могла б капітально відремонтувати три електропоїзди

Упродовж 10 місяців 2020 року регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» недоотримала від державних адміністрацій майже 23 млн 124 тис. грн компенсації за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні, у 2019 році – ще майже 58 млн 576 тис. грн. За ці кошти можна було б капітально відремонтувати 3 електропоїзди, а також підвищити комфорт приміських пасажирських перевезень.


У січні-жовтні 2020 року приміськими потягами регіональної філії було перевезено 1 млн 395,3 тис. пасажирів пільгових категорій (26 % від загальної кількості) на суму 30 млн 166,3 тис. грн. Місцеві держадміністрації, які виступають замовниками приміських пасажирських перевезень за пільговими тарифами, відшкодували залізниці лише 7 млн 43,6 тис. грн, що становить 23% від вартості фактично наданих послуг. Заборгованість склала 23 млн 122,7 тис. грн.

У 2019 році органи місцевої влади недокомпенсували регіональній філії за послуги з перевезення пасажирів пільгових категорій приміським залізничним транспортом 58 млн 576 тис. грн, покриття фактичних витрат залізниці виплатами з місцевих бюджетів склало 30%. Ці кошти можна було спрямувати на оновлення та ремонт моторвагонного рухомого складу, підвищення комфорту приміських пасажирських перевезень. Зокрема, регіональна філія могла б капітально відремонтувати на власних потужностях 3 приміські електропоїзди, а також у заводських умовах оздоровити понад 40 колісних пар, які є однією з найбільш затребуваних позицій під час ремонту моторвагонного рухомого складу.

Розуміючи нагальну потребу в оновленні парку електропоїздів, придніпровські залізничники третій рік поспіль власними силами фактично дають «друге» життя приміським складам. У Нікопольському моторвагонному депо їм проводять не лише капітальний ремонт, але й модернізацію, покликану створити комфортні умови для пасажирів. Зокрема, встановлюють нові ергономічні сидіння, вікна та двері, сучасні освітлювальні системи та системи інформування пасажирів, застосовують новітні матеріали й обладнання. Ця соціально потрібна робота могла б мати вагоміші результати, якби місцеві органи влади повною мірою розраховувалися за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні.

Придніпровська залізниця закликає держадміністрації у регіонах свого обслуговування до взаємовигідних партнерських відносин, які гарантують стабільні пасажирські перевезення в приміському сполученні. Залізничники вкотре наголошують на необхідності укладати та сумлінно виконувати двосторонні договори на приміські пасажирські перевезення за соціальними тарифами, закладати у місцеві бюджети кошти, які б повною мірою компенсували залізниці її фактичні витрати на перевезення пільгових категорій пасажирів у приміському сполученні. Лише спільними зусиллями вдасться зберегти приміський залізничний транспорт – один з найбільш масових та надійних видів пасажирських перевезень в Україні.