Друк
27.12.2017

Проект консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік подано до Мінекономрозвитку

Проект консолідованого фінансового плану ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік, схвалений правлінням, направлено до Міністерства економічного розвитку і торгівлі для погодження з метою підготовки документа на розгляд Кабінету Міністрів України.

 

Як прокоментував проект фінплану майбутнього року в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов, цей фінансовий план збудований на засадах продуманої амбітності. «Передали до МЕРТ проект консолідованого фінплану Укрзалізниці на 2018-й рік. За його підсумками передбачено дохід 92,2 млрд грн, прибуток – 0,7 млрд грн, податки та збори до бюджету 18 млрд грн, капінвестицій – 26,9 млрд грн. Обсяги вантажних перевезень плануємо збільшити на 2,7%», – зазначив Євген Кравцов у Twitter. Проект фінплану надано до Міністерства економічного розвитку і торгівлі в рамках безпрецедентної відкритості, яку утверджує менеджмент товариства.

У 2018-му компанія планує збільшити обсяги вантажних перевезень на 2,7% до 347,5 млн тонн, витрати на середньомісячну зарплату збільшити на 26%, податки та збори до бюджету збільшити на 19%, капітальні вкладення збільшити в 2,1 разу. «У наступному році ми продовжимо забезпечувати прибуткову діяльність Укрзалізниці. Зростання прибутковості товариства планується забезпечити передусім завдяки покращенню операційної ефективності, збільшенню питомої ваги маршрутних перевезень, введенню порядку списання майна, вдосконалення тарифної політики на перевезення та оптимізації витрат. З метою мотивації персоналу планується повноцінне введення нової системи оплати праці, яка визначатиме обсяги виплат залежно від специфіки та результату роботи», – розповів Євген Кравцов.

За його словами, вперше інвестиційний план широко був обговорений з учасниками ринку, чиї пропозиції знайшли своє відображення у ньому. Більшість капітальних інвестицій буде спрямовано на оновлення залізничного рухомого складу (придбання нового, модернізацію та капітальний ремонт наявного парку) та підвищенню пропускної здатності вузьких місць в інфраструктурі, зокрема планується придбати вантажні тепловози, пасажирські вагони, вантажні вагони, а також виготовити піввагони на власних заводах, здійснити модернізацію рухомого складу, реконструкцію об’єктів інфраструктури, в т.ч. електрифікацію ділянок Долинська – Миколаїв, Ковель –– Ізов – Держкордон та Потоки – Золотнишине, розширення припортових ділянок, Маріупольського напрямку та ін.

До консолідовано фінплану ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік увійшли показники діяльності також 7 ПрАТів, 100% акцій яких внесено до статутного капіталу товариства. Нагадаємо, що ПАТ «Укрзалізниця» – основний перевізник вантажів та пасажирів в державі – забезпечує 82,4% від загального вантажопотоку та 33,4% пасажиропотоку в Україні.