Друк
14.12.2017

Заява ПАТ «Укрзалізниця» щодо переговорів про рівень оплати праці залізничників

Питання випереджаючого зростання рівня заробітної плати працівників галузі є пріоритетним для керівництва ПАТ «Укрзалізниця». Це, зокрема, передбачено і Стратегією розвитку компанії. Дії правління товариства є послідовними і доказовими.

Сьогодні компанія перебуває на етапі докорінного реформування. Водночас система оплати праці в галузі залишилася незмінною, притаманною старій моделі управління галуззю. Це не дозволяло оперативно та належним чином корегувати розміри ставок та посадових окладів відповідно до зміни економічної ситуації в країні. Тому метою керівництва компанії є запровадження сучасного, прозорого, справедливого механізму оплати праці залізничників.

Якщо з 2011 по 2015 роки заробітна плата працівників галузі збільшилася на 45,63 %, то лише у період з 2016 року вона була підвищена на 56,25 %. Чергове підвищення заробітної плати очікується у межах 17 – 30 %, залежно від професії та посади. Таким чином, найближчим часом зростання заробітної плати за останні півтора роки склало б майже 100 %. Ця робота сьогодні перебуває на завершальному етапі.

 Понад рік тривало узгодження та вдосконалення нового положення про оплату праці в галузі. На минулому тижні ПАТ «Укрзалізниця» передало документ на розгляд профспілки залізничників і транспортних будівельників, котра є стороною Галузевої угоди. Сьогодні зранку Рада профспілки залізничників і транспортних будівельників його погодила.

Однак, останніми днями, у процес включились деструктивні сили, котрі мають на меті зірвати домовленості, що відкривають можливості для збільшення заробітних плат працівникам галузі.

Окремі представники профспілок діють за принципом «чим гірше, тим краще», з надуманих причин провокують збурення та вводять в оману трудовий колектив. Керівництво компанії відкидає мову ультиматумів та шантажу. Маємо бути об’єднані однієї метою – створенням гідних умов оплати праці залізничників.

ПАТ «Укрзалізниця» готове прислуховуватися до всіх думок і йти на компроміси у спірних питаннях. Але компанія не прийме ситуацію, коли псевдоборотьбою за інтереси та благополуччя залізничників маскуються групи впливу, що прагнуть реваншу та повернення до старих схем.

Будь-які переговори і домовленості неможливі в умовах вуличного тиску. Провокація та PR окремих осіб – не можуть бути основою конструктивної співпраці.

 З огляду на викладене вище, ПАТ «Укрзалізниця» заявляє про перехід до поетапної реалізації схваленого сьогодні профспілкою Положення про оплату праці. Так, на першому етапі вводяться в дію додатки 1,41-43, у тому числі для робітників локомотивних бригад, машиністів-інструкторів локомотивних бригад, машиністів-інструкторів бригад спеціального самохідного рухомого складу, інструкторів кранових бригад.

Реалізація другого етапу стосовно решти професій регіональних філій та філій ПАТ «Укрзалізниця», відкладається до моменту припинення будь-яких акцій протесту.

 Всі питання соціального діалогу мають вирішуватись винятково за столом переговорів.