Друк
21.11.2017

Євген Кравцов під час конференц-зв'язку з інвесторами розповів про результати діяльності ПАТ «Укрзалізниця» та 9 місяців 2017 року

Менеджмент ПАТ «Укрзалізниця» продовжує системний діалог з бондхолдерами компанії та іншими учасниками фінансового ринку. В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов 20 листопада під час конференц-зв'язку з інвесторами облігацій участі в позиці компанії розповів про результати діяльності ПАТ «Укрзалізниця» та 9 місяців 2017 року. Конференц-кол відбувся спільно з компанією Dragon Capital.

 У ході конференц-зв'язку з міжнародними інвесторами, серед яких провідні учасники глобального ринку капіталу,  в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» наголосив на важливості діалогу і відкритості компанії для клієнтів та інвесторів. «Відкрите спілкування з інвесторами – це хороший сигнал змін підходів у компанії, можливість для об’єктивних оцінок та конструктивного діалогу», – зауважив Євген Кравцов.

Серед позитивних результатів 9 місяців роботи компанії в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» назвав зростання швидшими темпами доходів, ніж витрат, істотне зменшення кредитного портфелю, збільшення робочого парку вагонів, зростання обсягів транзитних перевезень на 3,2% та інші.

«Ситуація у компанії стабілізована і це демонструють результати 9 місяців – чистий прибуток 80,4 млн грн, тоді як за відповідний період минулого року компанія спрацювала зі збитком за міжнародними стандартами фінзвітності. Здатність компанії продовжувати безперервну діяльність підтвердив незалежний аудитор – компанія Ernst&Young.  Ми очікуємо, що за підсумками цього року ПАТ «Укрзалізниця» отримає  прибутковий фінансовий результат. Наразі працюємо над фінпланом товариства на 2018 рік, бажано, вже на початку року мати затверджений головний фінансовий документ», – розповів Євген Кравцов.

Він також підкреслив важливість справедливої тарифної політики, зокрема, необхідність індексації тарифів на рівень не нижчий індексу цін товаровиробників та запровадження дерегуляції вагонної складової тарифу – плати за користування вагонами. Це сприятиме тому, що ПАТ «Укрзалізниця» буде у рівних умовах з іншими учасниками ринку, що підвищить її ефективність та дохідність.

Євген Кравцов розповів і про співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями, зокрема інвестиційні проекти, що реалізуються за кредитні кошти ЄБРР та ЄІБ.

Також в.о голови правління зауважив, що ПАТ «Укрзалізниця» має намір звернутися до власників облігацій на суму 500 000 000 доларів США з погашенням у 2021 році, емітованих Shortline PLC (що випущені виключно для цілей фінансування надання кредиту ПАТ «Укрзалізниця») щодо отримання згоди на внесення змін у відповідні документи у зв’язку з обставинами, які відносяться до врегулювання локальної заборгованості ПАТ «Укрзалізниця».

 Євген Кравцов зазначив, що цикл інформаційних зустрічей міжнародними інвесторами продовжуватиметься і надалі. «Це втілення нової концепції компанії щодо побудови партнерських відносин з інвесторами», – сказав Євген Кравцов.