Друк
20.11.2017

Якщо люди зрозуміють, що їхня робота контролюється, то дисципліна й відповідальність повернуться, - Євген Кравцов

Якщо дати розуміння людям, що їхня робота контролюється навіть на рівні перших керівників, дисципліна й відповідальність повернуться. Таку думку висловив в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов в ексклюзивному інтерв’ю «Економічній правді».

В.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» розповів, що є велика програма запровадження нових сервісів з обслуговування: «Перший напрямок пов'язаний з харчуванням. Це вже працює. Другий напрямок — ланч-бокси, які ми вже оголосили та плануємо запустити впродовж місяця. Наступний напрямок — до кінця 2017 року плануємо запровадити продаж книг.

Прогнозуючи зміни в пасажирському секторі, Євген Кравцов запевнив: «До кінця 2017 року ніяких підвищень вартості пасажирських квитків не буде. У 2018 році нам необхідно критично поглянути на цю проблему». Також в.о голови правління ПАТ «Укрзалізниця» розповів про подальші плани з цього питання: «До кінця 2017 року ми презентуємо ініціативу про виділення кількох класів поїздів. Умовно ми їх розділили на три категорії: комфорт, стандарт і економ. Плануємо виділити поїзди, у яких можна забезпечити високий рівень сервісу, але взамін просимо скасувати держрегулювання вартості перевезення. Це не соціально незахищені верстви населення, а люди, які свідомо купують найбільш якісні послуги й готові за це платити». Євген Кравцов додав, що соціальні перевезення також залишаться: «При цьому ми залишаємо держрегулювання й погоджуємо зміни в тарифі з державою».

Коментуючи тему тендерів ПАТ «Укрзалізниця», Євген Кравцов зауважив: «Моє питання — щоб ціни, номенклатура й обсяги закупівель відповідали інтересам УЗ. Якщо є інші виробники, вони повинні виходити на тендер. Якщо вони мають кращу пропозицію, вони мають вигравати». Що стосується можливого стороннього впливу на Укрзалізницю, то є органи, які формально мають інструментарій щодо запитів взаємодії з Укрзалізницею. «У нас є формальна взаємодія — засідання транспортного та бюджетного комітетів, де УЗ бере участь, відповідає на питання депутатів», - розповів в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця».

Відповідаючи на питання щодо антикорупційних заходів, Євген Кравцов зауважив, що говорити про цифри розкрадань, не передавши факти в правоохоронні органи, - невідповідально для керівника компанії. «Можу назвати напрямки боротьби з розкраданнями, неефективністю й надмірним впливом політики. На крупному рівні — закупівлі та пов`язані з цим питання. Наступний момент — ми відмовилися від практики підняття ціни за договорами постачання дизелю».

Прогнозуючи кадрові зміни, Євген Кравцов розповів: «Нам потрібно провести певні корегування на рівні топ-менеджменту. Є питання, робити це до формування наглядової ради чи після. Я прислухаюся в цьому питанні до позиції акціонера — Кабінету Міністрів». Він також додав, що певні зміни вже проводяться, причому суттєві, адже компанія однозначно вимагає оновлення кадрів.

З повною версією інтерв’ю в.о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євгена Кравцова можна ознайомитися на сайті «Економічної правди».