Друк
10.11.2017

Укрзалізниця презентувала інфраструктурні проекти для підвищення ефективності перевезень та сталого розвитку регіонів

Менеджмент ПАТ «Укрзалізниця» представив  потенційні інфраструктурні та соціальні проекти, які можна було б реалізувати за кошти інвесторів та із залученням місцевих органів влади. Про них розповів директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський під час круглого столу на тему: «Реалізація інфраструктурних проектів при формуванні ефективних територіально-виробничих зв’язків та забезпечення поступового соціально-економічного розвитку: регіональний аспект», що відбувся 9 листопада в Міністерстві інфраструктури.

 

У заході взяли участь Державний секретар Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Максим Малашкін, голови Закарпатської, Житомирської та Сумської облдержадміністрацій, керівник програм допомоги ЄС в Україні Даніель Жак, представники  Державного агентства автомобільних доріг України Адміністрації морських портів України, керівник Офісу  підтримки реформ при міністерстві інфраструктури Олександра Клітіна, представники органів місцевої влади, державних підприємств, міжнародних організацій та міжнародних фінансових інституцій.

Під час заходу Міністр інфраструктури України Володимир Омелян наголосив на важливості проведення реформ у багатьох напрямках. «Нам є, про що говорити, і це не тільки ті  реформи, які вже запроваджені Парламентом і Урядом, але і ті реформи, які ми маємо здійснити.  Одна з першочергових – реформа залізничного транспорту. Сподіваюсь, з тим пакетом законодавства, яке вже внесено до Парламенту, або буде внесено незабаром, ми досягнемо якісних змін», – зазначив Володимир Омелян.

Учасники обговорили серед інших питань взаємодію з місцевими органами влади для забезпечення сталого розвитку регіонів. Директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики ПАТ «Укрзалізниця» представив низку інфраструктурних проектів, спрямованих на збільшення пропускної здатності залізничної інфраструктури та підвищення пов'язаності регіонів як всередині країни, так і з країнами Європейського союзу. Серед них ліквідація вузьких місць на напрямку Запоріжжя – Пологи – Комиш – Зоря – Волноваха – Маріуполь, електрифікація напрямків Долинська – Миколаїв – Колосівка,  Бердичів – Овруч – Держкордон та Ковель – Ізов – Держкордон.

Крім того, для розвитку пасажирського та вантажного руху планується виконати роботи на ділянці  Гребінка – Полтава, здійснити реконструкцію інших ділянок залізничної інфраструктури для розвитку внутрішньодержавного та міжнародного сполучень.

Окрім того, за словами Антона Саболевського, залізнична інфраструктура завантажена нерівномірно і це потребує зміни підходів до її використання. «Наразі 70% транспортного потоку зосереджені на 20% залізничної інфраструктури. Недозавантажені 3,5 тисячі км колій, є такі напрямки, де курсує один поїзд на день. Тому необхідна співпраця з місцевою владою, що залізниця не несла такі величезні витрати на утримання залізничної інфраструктури».

За його словами, оптимізація залізничної мережі, дозволить Укрзалізниці економити принаймні 700 млн грн щороку.